Rada Miejska W Grodzisku już w pełnym składzie - Obiektyw.info

Uwaga! Ciasteczka!

Obiektyw.info stosuje pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce cookies.

Rada Miejska W Grodzisku już w pełnym składzie

08 marzec 2019

Cztery miesiące po wyborach ostatnia radna złożyła ślubowanie.

Na styczniowej sesji ślubowanie złożyła pani Małgorzata Sobol, której mandat przypadł w wyniku zrzeczenia się przez pana wiceburmistrza Piotra Galińskiego. Pani Małgorzata jest sołtysem wsi Kozerki i reprezentuje w radzie okręg wiejski.

Pani Luiza Złotkowska jako ostatnia z 21 radnych ślubowała 27 lutego na sesji RM i oficjalnie  obie panie zostały radnymi Rady Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim.

Mandat pani Złotkowskiej przypadł w wyniku zrzeczenia się mandatu przez pana Tomasza Krupskiego, który dalej pełni funkcję  wiceburmistrza.

Nie wiadomo z jakich powodów procedura wygaszania mandatu pana Krupskiego trwała tak długo, ale z różnych kręgów dobiegały informacje, że ze względu na duże wsparcie finansowe z gminy na swoją działalność sportową pani  Luiza nie jest zainteresowana przyjęciem mandatu. Jednak stało się inaczej.

Pani Luiza ma za sobą duże osiągnięcia sportowe Jest brązową medalistką igrzysk olimpijskich z Vancouver w 2010 roku oraz medalistką srebrną cztery lata później z Soczi. Oba medale wywalczyła w biegu drużynowym. Jest świetną łyżwiarką i nie kończy jeszcze kariery sportowej.

Pełny skład Rady Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim przedstawia się następująco:

Największą grupę reprezentantów ma Oświata. W nowej radzie zasiada pięciu czynnych nauczycieli i czterech nauczycieli emerytowanych.

Jest trzech sołtysów, lekarz, prawnik, pracownik CK, medalistka olimpijska i pięciu innych.

Jest 13 mężczyzn i 8 przedstawicielek płci pięknej.

Wszystkim życzymy sukcesów w pracy dla dobra wszystkich mieszkańców.

Redakcja

 

Dodaj komentarz

Tu wpisz imię lub nick (obowiązkowe)

Kod antyspamowy Kod literowo-cyfrowy. Wpisz go do pola poniżej. Jeśli jest nieczytelny, naciśnij przycisk "Odśwież"
Odśwież

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Maksymalna długość komentarza to 2000 znaków.
Jeśli zauważyłeś komentarz niezgodny z regulaminem - kliknij przycisk "Zgłoś administratorowi".

Komentarze  

+14 # Wyborca 2019-03-09 19:21
Rada jak rada, no przecież bylo wiadome kto pewniakiem. Ziemia grodziska czyli ugrupowanie burmistrza rządzi od lat, a w zasadzie on sam decyduje. To moje wrażenie i szczerze nie obchodzi mnie za bardzo kogo wybrali.
Fakt , że jak na potencjał Grodziska ( prawie 2 razy więcej mieszkańcó w niż Milanówek) wybory zaskakują. Kandydatoów na burmistrza- wyboru nie ma, radni ? Z dumy nie pękam. Cel artykulu?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Zacytuj komentarz | Zgłoś administratorowi
+9 # pysio 2019-03-10 13:27
Radni - a ilu z nich zabiera głos, lub broni mieszkańców ?
Podwyżka opłat za śmieci - kto zabierał głos w tej sprawie ?
Uchwalenie bonifikaty przy wykupie wieczystego użytkowania - kto zabierał głos i wnosił o 99% ? Nawet wieloletnia radna Śliwińska nie poparła 99% tylko 95% bonifikaty, choć to jej też dotyczy. Ciekawe co powie swoim sąsiadom. Kto zabierał głos w sprawie diet dla radnych - kto był za a kto był przeciw ? Milczenie jest złotem może dlatego milczą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Zacytuj komentarz | Zgłoś administratorowi
+15 # Cyd 2019-03-09 14:37
nauczycieli , to fakt zawsze najwięcej w grodziskiej radzie. Dziwie sie tylko, że nie grzmią slysząc opowieści dziwnej treści burmistrza szanownego w ostatnim wywiadzie. Podobno szkoly w Grodzisku były budowane jako sześcioklasowe i dlatego nauka jest od 7.15 do 17. Kto burmistrza wyedukuje żeby nie gadał glupot. Którą to szkołę wybudowal jako 6 klasową . W Grodzisku żadną. Wszystkie bowiem powstały przed reformąTą i poprzednią. Jedyny wyjątek to szkola w Książenicach.
25 lat zarządzania gminą a wiedza ???? Kolejny temat dla nauczycieli: czemu nie „ grzmią” na temat wycięcia drzew przy Bartniaka. Powinni pamiętać ogródek jordanowski który tam był. Niszczy się tak ladne miejsce, zielone z wiekowymi dębami. Na kogo w radzie mamy liczyć jak nie na nauczycieli, tak by się wydawalo. I rada i ostatnie decyzje budza smutek i zażenowanie. Poddani czy elita która ma nas reprezentować?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Zacytuj komentarz | Zgłoś administratorowi
0 # pysio 2019-03-27 08:06
Burmistrz przed PGR też podobno uczył w wiejskiej szkole. Burmistrz Galiński nauczał w szkole ogrodniczej, więc czemu się dziwić, że tylu nauczycieli.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Zacytuj komentarz | Zgłoś administratorowi
+12 # mieszkająca 2019-03-09 14:12
Czego to ludzie nie wymyślą. Takich sportowców to finansuje rząd a nie gmina. No tego jeszcze nie bylo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Zacytuj komentarz | Zgłoś administratorowi
+13 # kibic z M 2019-03-10 10:48
Grodzisk stać na stypendium dla reprezentantki Polski. To bogata gmina .
Z drugiej strony to powoduje zależność, zobowiązania, wdzięczność.
Zawodniczka już pewnie kończy kariere sportową i postanowila się zadomowić w naszej gminie bo co dalej? Gdyby bylo inaczej czy mialaby czas na trenowanie? Jedno wyklucza drugie moim zdaniem
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Zacytuj komentarz | Zgłoś administratorowi
+12 # do żłobu 2019-03-10 13:26
" ..zależność, zobowiązania, wdzięczność".
To o tym właśnie piszą media społecznościowe. Przez 25 lat sprawowania władzy prawie wszystkich i wszystko można uzależnić. A jeśli ludzie oceniają, ze w dodatku jest mściwy i pamiętliwy? Nawet jak ktoś ugotuje się w saunie na Wodniku, to jest cicho sza, bo on swój był przecież.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Zacytuj komentarz | Zgłoś administratorowi
+16 # obserwator 2019-03-09 13:53
Pani Luiza Złotkowska otrzymywała z gminy grodziskiej coś w rodzaju stypendium sportowego, które oficjalnie księgowano jako opłatę za promocję gminy. Jako radna gminna będzie promować gminę zapewne bezinteresownie. Bo inaczej nie wypada. Dieta radnej, mimo maksymalnego zwiększenia kwoty i tak będzie ponad dwa razy niższa od owego stypendium. Więc pani Luiza ma problem - z czego żyć? Mam nadzieję, że pani Luiza i włodarze znajdą rozwiązanie i sprawa nie zakończy się obciachem lub skandalem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Zacytuj komentarz | Zgłoś administratorowi
+13 # mieszkająca 2019-03-09 13:52
nauczyciele zawsze liczni w kolejnych radach. To „najlepsi „ kandydaci do zbierania głosów. Szczególnie ci lubiani przez dzieci. Czy to dobry wybór z perspektywy mieszkańca? Chyba nie bo jednak burmistrz ma pewien rodzaj władzy na nimi. nad ich dyrektorami.
Potrafią jednak dbać o swoje środowisko i to się chwali , chociaż z tym poziomem nauki w naszych szkołach nie jest najlepiej. Bez korepetycji o przyszle sukcesy trudno.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Zacytuj komentarz | Zgłoś administratorowi
Top