Mapy i plany

Grodzisk Mazowiecki

Przydatne informacje

Ważne telefony:
Pogotowie ratunkowe tel. 999, 112
Straż pożarna
tel. 998, 22 755-52-37
Policji tel. 997, 22 755-60-10 do 13
Straż miejska Tel. 986, 22 755-54-31
Urząd gminy tel. 22 755-55-34, 22 755-20-16

Rozkład jazdy: Koleje Mazowieckie, WKD, Komunikacja miejska, PKS

IV Grand Prix Szkół Podstawowych w Szachach na rok 2014/15 I "Rodzinny Open w Królewskiej Grze" - Turniej 1

Grodzisk Mazowiecki: 28-11-2014, 10:39

IV Grand Prix Szkół Podstawowych w Szachach na rok 2014/15 I "Rodzinny Open w Królewskiej Grze" - Turniej 1

Tradycyjnie od kilku lat w czwartek, tym razem 20 listopada 2014 r., zainaugurowano kolejny IV cykl zawodów szachowych Grand Prix Szkół Podstawowych. O tytuły w poszczególnych kategoriach wiekowych zagrała rekordowa liczba 93 miłośników „królewskiej gry”, reprezentujących siedem szkół podstawowych z terenu naszego miasta.

Głosowanie jawne, czemu nie imienne?

Grodzisk Mazowiecki: 27-11-2014, 21:08

Głosowanie jawne, czemu nie imienne?

Wyborcze emocje opadają w tym roku dłużej niż zwykle, wciąż jesteśmy trzymani przez PKW w pewnym zawieszeniu oczekując na oficjalne potwierdzenie wyników. Na „scenie politycznej” naszego miasta raczej nie będzie już niespodzianek. Warto jednak, zanim wrócimy do powyborczej rutyny zastanowić się, czy nie zawalczyć o pewne zmiany, w funkcjonowaniu naszej Rady Miejskiej.

Po raz drugi zagramy dla chorego Michałka

Grodzisk Mazowiecki: 26-11-2014, 18:00

Po raz drugi zagramy dla chorego Michałka

Policjanci grodziskiej komendy już po raz drugi organizują „Charytatywny Turniej Halowej Piłki Nożnej - dla Michałka”. Zebrane w czasie trwania turnieju środki finansowe zostaną przeznaczone na pomoc w leczeniu chorego na białaczkę 4-letniego chłopca. W turnieju udział wezmą reprezentacje służb mundurowych resortu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych oraz Obrony Narodowej. Wszystkich zainteresowanych obejrzeniem sportowych zmagań, pokazów przygotowanych przez poszczególne służby oraz wsparciem finansowym dla chorego dziecka, zapraszamy 29 listopada od godziny 8.00 do grodziskiej hali sportowej przy ul. Westfala 3A.

Kontrakt terytorialny podpisany!

Region: 26-11-2014, 14:00

Kontrakt terytorialny podpisany!

Dziś, 25 listopada, minister Infrastruktury i Rozwoju Maria Wasiak oraz marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik podpisali w obecności premier Ewy Kopacz i prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz kontrakt terytorialny. To niezwykle ważny dokument dla całego województwa, w tym dla stolicy. W umowie wskazano inwestycje, których realizacja w najbliższych latach będzie priorytetem i dla rządu, i dla samorządów z całego regionu. Co to oznacza dla Warszawy? Dziesiątki nowych inwestycji realizowanych przy udziale środków unijnych.

Areszt za znęcanie się nad konkubiną

Grodzisk Mazowiecki: 26-11-2014, 08:00

Areszt za znęcanie się nad konkubiną

2-miesięczny areszt tymczasowy zastosował sąd wobec Grzegorza G. Mężczyzna od kilku miesięcy zatruwał życie swojej konkubinie. Kilka dni wcześniej 42-latek został zobowiązany do realizowania policyjnego dozoru, powstrzymania się od spożywania alkoholu i miał zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. Po kolejnej awanturze i zamknięciu kobiety w mieszkaniu, ponownie trafił do celi grodziskiej komendy. Policjanci potwierdzili, że mężczyzna nadal znęcał się psychicznie i fizycznie nad konkubiną i złożyli wniosek o jego aresztowanie. To przestępstwo zagrożone jest karą nawet 5 lat więzienia.

Znamy radnych Sejmiku Województwa Mazowieckiego

Region: 25-11-2014, 11:31

Znamy radnych Sejmiku Województwa Mazowieckiego

Po niemal tygodniu PKW udało się zakończyć liczenie głosów w wyborach do sejmików wojewódzkich. Niestety nie wszystkie szczegółowe dane dotyczące wyborów są jeszcze dostępne, stąd nie wszystkie analizy są jeszcze możliwe. Dziś prezentujemy listę nowowybranych radnych do Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich edycji 2014/2015

Grodzisk Mazowiecki: 25-11-2014, 00:00

Rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich edycji 2014/2015

Nowy rozkład wejdzie w życie 14 grudnia br. Został on opracowany na podstawie rozkładu obecnie obowiązującego. W jego planowaniu w miarę możliwości technicznych  i organizacyjnych uwzględniono wnioski i prośby pasażerów. Ze względu na prace modernizacyjne prowadzone przez PKP PLK rozkład będzie się zmieniał – najpoważniejsze zmiany dotyczą linii nr 1 i 6.

Z Policją o bezpieczeństwie w sieci

Grodzisk Mazowiecki: 21-11-2014, 09:00

Z Policją o bezpieczeństwie w sieci

Bezpieczeństwo w internecie było tematem wczorajszego spotkania policjantki z grodziskiej komendy z uczniami Społecznej Szkoły Podstawowej Nr 23. Rozmowę o zagrożeniach i błędach popełnianych w sieci poprzedziła projekcja filmu profilaktycznego. Mamy nadzieję, że uświadamianie i edukacja młodzieży w tym zakresie przyczyni się do eliminowania przypadków łamania prawa i prawidłowych reakcji świadków.

Podsumowanie 4 letniej pracy Rady Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim

Grodzisk Mazowiecki: 19-11-2014, 20:00

Podsumowanie 4 letniej pracy Rady Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim

Kilka dni przed wyborami odbyła się ostatnia Sesja Rady Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim. W ostatnim posiedzeniu udział wzięli również szefowie miejskich wydziałów, którzy współpracowali przez ostatnie 4 lata z radnymi oraz burmistrzem Grzegorzem Benedykcińskim.

Wyniki wyborów do Rady Powiatu Grodziskiego

Powiat Grodziski: 19-11-2014, 18:05

Wyniki wyborów do Rady Powiatu Grodziskiego

Prezentujemy listę radnych wybranych w wyborach samorządowych 2014 do Rady Powiatu Grodziskiego

Wyniki wyborów w Gminie Grodzisk Mazowiecki

Grodzisk Mazowiecki: 19-11-2014, 14:56

Wyniki wyborów w Gminie Grodzisk Mazowiecki

Masakra opozycji - tak najprościej opisac wynik wyborów w Gminie Grodzisk Mazowiecki. Prezentujemy poniżej wyniki wyborów na Burmistrza i do Rady Gminy. W pierwszej turze Grzegorz Benedykciński zmiażdżył swoich wszystkich rywali. Dodatkowo w 21 osobowej radzie KWW ziemia Grodziska zdobyła 16 mandatów. Dane opracowane na podstawie protokołów z okręgowych komisji wyborczych

Zabezpiecz swoją działkę na zimę

Region: 19-11-2014, 00:00

Zabezpiecz swoją działkę na zimę

Zakończył się sezon działkowy. Właściciele ogródków prowadzą ostatnie prace porządkowe, chowają meble ogrodowe i urządzenia potrzebne w takim miejscu. Zdarza się, że w słabo zabezpieczonych altankach pozostawiane są radioodbiorniki, grille, kuchenki, butle gazowe i droższy sprzęt ogrodniczy typu kosiarki, piły, czy agregaty. Na takie okazje czekają złodzieje. Aby uniknąć kradzieży, warto pamiętać o dobrym zabezpieczeniu działki i jej wyposażenia na zimę.

Uwaga na leśne zwierzęta na drodze

Region: 18-11-2014, 12:00

Uwaga na leśne zwierzęta na drodze

Jadąc drogą wiodącą przez tereny leśne lub tylko zadrzewione należy zachować szczególną ostrożność. Na jezdnię mogą nagle wybiec dzikie zwierzęta. Przy zbyt dużej prędkości jazdy kierowca może nie zdążyć zareagować. Grodziscy policjanci radzą jak zredukować ryzyko wypadku z udziałem leśnych zwierząt.

Pięciu zatrzymanych za przestępstwa narkotykowe

Grodzisk Mazowiecki: 17-11-2014, 13:00

Pięciu zatrzymanych za przestępstwa narkotykowe

W ciągu ostatnich kilku dni grodziscy policjanci zatrzymali 5 osób podejrzewanych o popełnienie przestępstw narkotykowych. 30-latek usłyszał zarzut udzielenia marihuany, a pozostali czterej mężczyźni w wieku od 19 do 22 lat – posiadania tych nielegalnych środków odurzających. Zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii te przestępstwa zagrożone są karami nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Wpadł z kradzionym rowerem i siekierą

Grodzisk Mazowiecki: 15-11-2014, 00:00

Wpadł z kradzionym rowerem i siekierą

Grodziscy policjanci zatrzymali w nocy 41-latka na gorącym uczynku kradzieży roweru. Funkcjonariusze szybko ustalili również, że mężczyzna jest podejrzewany o włamanie do kiosku. Krzysztof C. usłyszał zarzuty obydwu przestępstw. Mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze pozbawienia wolności w zawieszeniu.

Dzieci z Izdebna Kościelnego u grodziskich policjantów

Grodzisk Mazowiecki: 14-11-2014, 18:00

Dzieci z Izdebna Kościelnego u grodziskich policjantów

Jak wyglądają policyjne mundury oraz radiowozy i motocykle, co robią policjanci ruchu drogowego, a także jak się zbiera ślady na miejscu przestępstwa, to tylko niektóre elementy dzisiejszej wizyty najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej z Izdebna Kościelnego w grodziskiej komendzie. Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z policyjnymi zagadkami i praktycznymi zadaniami. Z komendy wyszły nie tylko z wiedzą o pracy policjantów, ale także ze znajomością numerów alarmowych, zasad bezpiecznego zachowania na drodze, a także odblaskowymi naklejkami na bezpieczne piesze wycieczki.

Niezwykłe opowieści

Grodzisk Mazowiecki: 13-11-2014, 11:23

Niezwykłe opowieści

Już w najbliższą sobotę 15 listopada o godz. 14.00 zabrzmi w willi opowieść o Grodzisku w wykonaniu dzieci, które najpiękniej jak to tylko możliwe przedstawią wybrane przez siebie historie i legendy miejskie, dotyczące m.in. Gór Szwedzkich, Leonida Teligi czy Antka Kani. Spotkanie młodych opowiadaczy jest finałem projektu realizowanego przez Radogoszcz wspólnie z Grupą Studnia O, zatytułowanego "Ścieżki opowieści. Szepty miasta", w którym udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Grodzisku Maz. Projekt zrealizowany został przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Areszt za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Grodzisk Mazowiecki: 12-11-2014, 00:00

Areszt za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Prawie 105 gramów haszyszu, 12 gramów amfetaminy i wagę elektroniczną zabezpieczyli grodziscy kryminalni w jednym z mieszkań w Milanówku. Policjanci zatrzymali 23-letniego właściciela narkotyków. Mężczyzna był już karany za przestępstwa narkotykowe i obecnie realizował dozór elektroniczny. Bartłomiej S. usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Decyzją sądu tym razem został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Komisarz Grodziś z wizytą u przedszkolaków

Grodzisk Mazowiecki: 11-11-2014, 00:00

Komisarz Grodziś z wizytą u przedszkolaków

Grodziska dzielnicowa w towarzystwie policyjnego misia Grodzisia gościła dziś w Przedszkolu nr 5. Mundurowi uczyli dzieci prawidłowych zachowań na drodze, które sprawdzili podczas praktycznych ćwiczeń. Każde dziecko chętnie prezentowało swoje umiejętności przechodzenia przez jezdnię. Uczestnicy zajęć mieli też okazję zapoznać się z policyjnym wyposażeniem służbowym i dowiedzieć więcej o pracy funkcjonariuszy. Komisarz Grodziś skierował do dzieci prośby o ostrożne zachowanie, które z zapałem obiecały spełnić.

Odpowie za kradzież kurtek i wcześniejsze przestępstwa

Grodzisk Mazowiecki: 10-11-2014, 00:00

Odpowie za kradzież kurtek i wcześniejsze przestępstwa

Grodziscy kryminalni zatrzymali 21-letniego Piotra K. Mężczyzna jest podejrzewany o kradzież kurtek w sklepie. Oprócz odpowiedzialności za to przestępstwo, zatrzymany odbędzie również karę pozbawienia wolności za wcześniej popełnione czyny, zgodnie z dwoma nakazami sądowymi. Za kradzież grozi mu kara kolejnych 5 lat więzienia.

Archiwum
Nie znalazłeś szukanych informacji? Zobacz nasze materiały archiwalne
Obiektyw.info zaprasza:
W najbliższym czasie:

23.11. (niedziela) godz. 16:00 - KINO NOKUSIOWE, warsztaty plastyczne „Ożywiamy przedmioty”, wstęp wolny

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Nadarzyński Ośrodek Kultury, Pl. Poniatowskiego 42, Nadarzyn www.nok.pl

29.11. (sobota) 17:00-23:00 - BAL ANDRZEJKOWY dla dorosłych, Zespół Aperkus, własne wyżywienie,  wstęp: 25 zł/os. 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Nadarzyński Ośrodek Kultury, Pl. Poniatowskiego 42, Nadarzyn www.nok.pl

29 listopada (sobota) godz. 18.00, 30 listopada (niedziela) godz. 17.00, „Blue Jasmine", komediodramat; prod. USA; reż. Woody Allen. Kino PROJEKT, ul. Świerkowa 1, bilety: 10/15 zł.

Jasmine (Cate Blanchett) przywykła do wygodnej egzystencji i świata wyższych sfer u boku Hala, męża-milionera (Alec Baldwin). Jednak kiedy Hal zostaje zatrzymany pod zarzutem malwersacji, uporządkowane życie Jasmine zmienia się nie do poznania. Decyduje się na wyjazd do San Francisco, by tymczasowo zamieszkać u swojej siostry Ginger (Sally Hawkins). Tam próbuje ułożyć sobie życie i znaleźć nową miłość. (z opisu dystrybutora)

29 listopada (sobota) godz. 18.00, 30 listopada (niedziela) godz. 17.00, „Blue Jasmine", komediodramat; prod. USA; reż. Woody Allen. Kino PROJEKT, ul. Świerkowa 1, bilety: 10/15 zł.

Jasmine (Cate Blanchett) przywykła do wygodnej egzystencji i świata wyższych sfer u boku Hala, męża-milionera (Alec Baldwin). Jednak kiedy Hal zostaje zatrzymany pod zarzutem malwersacji, uporządkowane życie Jasmine zmienia się nie do poznania. Decyduje się na wyjazd do San Francisco, by tymczasowo zamieszkać u swojej siostry Ginger (Sally Hawkins). Tam próbuje ułożyć sobie życie i znaleźć nową miłość. (z opisu dystrybutora)

Serdecznie zapraszamy na koncert Eric Gales Band, który odbędzie się w poniedziałek 01.12.2014 o godz. 19.30 do sali widowiskowej Centrum KulturyEric Gales uważany jest za następcę Jimiego Hendriksa a wraz z nim w poniedziałek zagrają basista Eric Czar i perkusista Krzysztof Zawadzki. 

Podobnie jak Jimi Hendrix także Eric Gales jest gitarzystą leworęcznym. Ale nie jest mańkutem. Tak nauczyli go grać bracia Eugene i Manuel. Pierwsze lekcje pobierał mając cztery lata. Kopiował solówki Jimiego Hendriksa, Alberta Kinga i B. B. Kinga. Kiedy Eugene Gales zauważył, że jego brat robi szybsze postępy w opanowaniu techniki gry na gitarze, sam zmienił instrument na gitarę basową i razem założyli zespół. Wygrywali lokalne konkursy bluesowe w Memphis, aż wreszcie zwyciężyli w prestiżowym S&T Battle of the Bands w 1989 r.

Rok później Eric Gales podpisałpliki/ckg/grafika/Artykuly/2014/listopad/GALES.jpg

kontrakt z Elektra Records i w 1991 r. wydał debiutancki album „The Eric Gales Band". W 1994 r. gitarzysta wystąpił na festiwalu Woodstock '94 u boku samego Carlosa Santany. Muzycy zamykali festiwalowy maraton występem na Południowej Scenie dla blisko 300-tysięcznej widowni. Natomiast jego rodzinna grupa zyskała entuzjastyczne recenzje za płytę „The Gales Brothers: Left Hand Brand" (1996).

Wirtuozowskie zdolności uczyniły z Erica Galesa najbardziej rozchwytywanego uczestnika sesji nagraniowych i koncertów w hołdzie innym muzykom. Jego ekspresyjne solówki z licznymi efektami usłyszymy m.in. na płytach: „Power of Soul: A Tribute to Jimi Hendrix", „Whole Lotta Blues: Songs of Led Zeppelin", „Blues Power: Songs of Eric Clapton", „A Salute to the Delta Blues Masters" i „Viva Carlos: Supernatural Marathon Celebration".

Eric Gales Band jest gościem najważniejszych festiwali bluesowych i jazzowych świata. Często występuje w klubie B.B. Kinga w Memphis. 

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Bilety w cenie: 40 zł - przedsprzedaż i 50 zł w dniu koncertu

Polub nas na Facebook!